• Sekcje wspinaczkowe

Sekcje wspinaczkowe (wrzesień 2021 – czerwiec 2022)

Klub Wysokogórski w Poznaniu zaprasza na sekcje wspinaczkowe dla osób na poziomie od początkującego do zaawansowanego. Zajęcia odbywają się raz (dla niektórych grup dwa razy) w tygodniu na ściance klubowej na ul. Składowej oraz na ściance Rezon. Ilość osób na zajęciach: 6 – 8 (w zależności od grupy i prowadzącego).

Jeśli chcesz zapisać się na sekcje wspinaczkowe i jesteś zdecydowany(a) na konkretny dzień, kontaktuj się bezpośrednio z prowadzącym zajęcia (kontakt e-mail lub telefoniczny podany na dole tabelki).

Możliwe są także zajęcia indywidualne – konaktuj się wówczas już bezpośrednio z konkretnym instruktorem!

Cennik

 • U Jagody i Sławka obowiązuje płatność z góry za 4 zajęcia:
  • 120 zł za 4 zajęcia – członkowie KW Poznań
  • 140 zł za 4 zajęcia – pozostali
 • U Remika obowiązuje płatność z góry za wszystkie zajęcia z danego miesiąca (może to być 5 zajęć, mogą być 4, itp. w zależności od miesiąca), przy czym płatność dokonywana jest na pierwszych zajęciach danego miesiąca:
  • 30 zł za każde spotkanie – członkowie KW Poznań
  • 35 zł za każde spotkanie – pozostali
 • Cena za pojedyncze zajęcia u dowolnej osoby prowadzącej wynosi:
  • 35 zł za 1 zajęcia – członkowie KW Poznań
  • 40 zł za 1 zajęcia – pozostali

Odrabianie zajęć

 • Odrobienie zajęć u Jagody i Sławka jest możliwe przez samodzielne przyjście na ścianę w innym terminie (terminy dyżurów dostępne są tutaj), ale w tym samym cyklu rozliczeniowym (później wejścia przepadają).
 • U Remika istnieje możliwość odrabiania zajęć na innych jego zajęciach, ale maksymalnie do miesiąca czasu od dnia przepadających zajęć. Później odrobienie danych zajęć nie jest możliwe. Więcej informacji o odrabianiu zajęć z sekcji Remika dostępnych jest w regulaminie uczestnictwa w jego sekcjach (regulamin wysyłany jest indywidualnie po kontakcie z prowadzącym zajęcia).

Poziomy sekcji

 • Sekcja dla początkujących

  Sekcja przeznaczona jest dla osób, które zaczynają się wspinać lub wspinają się krótki czas. Na zajęciach uczymy się podstawowych technik wspinaczkowych (technika frontalna, skręcanie się, praca nóg, itp.). Co jakiś czas chodzimy na ściankę z liną, gdzie uczymy się asekuracji na wędkę.

 • Sekcja dla początkujących +

  Zajęcia na tym poziomie przeznaczone są dla osób, które wspinają się około rok. Na zajęciach doskonalimy technikę i uczymy się kolejnych rzeczy. Co jakiś czas chodzimy na ściankę z liną, gdzie uczymy się asekuracji na wędkę i z dołem.

 • Sekcja dla średniozaawansowanych

  Sekcja ta skierowana jest do osób, które wspinają się już jakiś czas i chcą rozwijać swoje umiejętności – doskonalimy technikę, ćwiczymy wytrzymałość i siłę. Istnieje możliwość ułożenia treningu i ćwiczenia według niego. Co jakiś czas chodzimy na ściankę z liną, gdzie wspinamy się na wędkę i z dołem.

 • Sekcja mieszana (Składowa + Rezon)

  Co drugie zajęcie odbywają się na ściance Rezon, gdzie wspinamy się z liną. Na tych zajęciach nauczymy Cię asekuracji i co nieco technik linowych. Jest to świetne przygotowanie pod późniejsze wspinanie w skałkach – poza tym, że ćwiczymy różne operacje linowe i trenujemy też wytrzymałość.

 • Sekcja Sportowa

  Klub Wysokogórski w Poznaniu we współpracy ze Ścianką Climbing Spot zaprasza wszystkich zainteresowanych do składania zgłoszeń na sekcję sportową KW.

  Dla kogo?
  Zajęcia dedykowane są osobom aktywnie wspinającym się sportowo w skałach, chcącym podnieść swój poziom.
  Wymaganiem jest wspinaczka na poziomie VI/VI.1
  Chcesz załoić w zbliżającym się sezonie swoje pierwsze VI.2? Ta sekcja jest dla Ciebie!

  Prowadzący?
  Zajęcia prowadzić będzie Instruktor Wspinaczki Sportowej PZA Szymon Jeżak.

  Gdzie?
  Ścianka Wspinaczkowa Climbing Spot mieszcząca się przy ulicy Pułaskiego 30 w Poznaniu.

  Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu, ich koszt wynosi 20zł dla członków KW Poznań.
  Ilość miejsc jest ograniczona.
  Po szczegóły zgłoś się pod adres szymonjezakk@wp.pl

Sekcje wspinaczkowe – grafik

Kadra instruktorska

Jagoda Adamczyk – Wspina się od kilkunastu lat, szkoli od 10. Instruktorka i trenerka wspinaczki sportowej Polskiego Związku Alpinizmu. Nieustająco uwielbia wspinanie, a najbardziej długie górskie drogi w słońcu i odkrywanie nowych rejonów wspinaczkowych. Na ściance pokaże Tobie, jak zacząć się wspinać i mieć z tego radość. Nie zdziw się, jak okaże się, że najłatwiej przejść jakąś drogę tyłem lub,… do góry nogami 🙂 Miłośniczka technicznego wspinania – sprawi, że będziesz poruszać się cichutko jak kot. Wiosną zabierze Cię w skałki – polskie lub leżące gdzieś na południu Europy.

Kontakt: 501 109 922, jadamczyk@op.pl

Szymon Jeżak – Instruktor Wspinaczki Sportowej PZA nr. leg. 468. Od 2019r. członek Grupy Młodzieżowej PZA. Wspinam się od kiedy pamiętam, zarówno w naturze jak i w sztucznych formacjach, w skałach, ale i w górach wysokich. Fizycznie boulderowiec, ale o sercu wspinacza wielkościanowego. Najczęściej można spotkać mnie szwędającego się po Sokolikach, gdzie czuję się jak w domu. Odwiedzam regularnie sektory wspinaczkowe w państwach europejskich. Ważny jest dla mnie rozwój własnych możliwości i umiejętności, ale też zwiększanie bezpieczeństwa w aktywności wspinaczkowej oraz przekazywanie tej wiedzy dalej. Na co dzień prowadzę zajęcia na jednej z Poznańskich ścianek oraz doradzam przy doborze szpeju w sklepie górskim.

Kontakt: 730 125 866, szymonjezakk@wp.pl


Sławek Pela – Od wielu lat sporą część jego życia wypełnia wspinanie. Moc wykuwaną na poznańskich panelach regularnie przekłada na skalne zmagania w rejonach wspinaczkowych Polski, Europy oraz Azji. Potrzebę wysokogórskiej przygody zaspokaja w Tatrach zimową porą, w górach wyższych i najwyższych. To wszystko przeplata barwnymi podróżami o których mógłby opowiadać godzinami. Jeśli odczuwasz potrzebę solidnego treningu pod okiem doświadczonego kolegi to Sławek chętnie pomoże! Kompleksowość to jego podejście do tematu wspinania: technika, moc, gibkość, spokój i opanowanie. Zajmowałeś się jogą i wytężonym treningiem wytrzymałościowym? Dobrze! Zajęcia będą mniej bolesne 🙂

Kontakt: 665 174 624, szpydzio@gmail.com

Remik Rajewski – najbardziej lubi wspinanie techniczne oraz w terenie górskim. Wszak, jak sam mówi, nie ma nic przyjemniejszego we wspinaczce niż balet w skale, ta szlachetna sekwencja ruchów dająca nieskończone pokłady radości. Ma za sobą wspinaczkę w Tatrach, Alpach, górach Ameryki Południowej i Azji. Oczywiście, obowiązkowo w warunkach letnich jak i zimowych! Niejednokrotnie służy także jako routesetter – czego doświadczają bardzo często uczestnicy zawodów wspinaczkowych na jego drogach z „problemami”. Prowadzi także zajęcia wspinaczkowe na ściankach jak i w skałkach, gdzie przekazuje swoje umiejętności kolejnym osobom, czasami okraszone ciekawymi opowieściami z jego wspinaczek 🙂 W jego filozofii wspinaczki siła woli i potęga umysłu zajmuje znacznie wyższe miejsce niż pospolita magnezja (opium dla mas). Bardzo często można na próżno szukać tego nieszlachetnego proszku na jego rękach 🙂 Na jego sekcjach maksymalna liczba osób to 6, bo inaczej ciężko mówić o wystarczającym czasie poświęcanym każdej osobie.

Kontakt: 579 013 408, remigiusz.kw@gmail.com