• Sekcje wspinaczkowe

Sekcje wspinaczkowe (wrzesień 2023 – czerwiec 2024)

Klub Wysokogórski w Poznaniu zaprasza na sekcje wspinaczkowe dla osób na poziomie od początkującego do zaawansowanego. Zajęcia odbywają się na ściance klubowej na ul. Składowej. Ilość osób na zajęciach: 6 – 8 (w zależności od grupy i prowadzącego).

Jeśli chcesz zapisać się na sekcje wspinaczkowe i jesteś zdecydowany(a) na konkretny dzień, kontaktuj się bezpośrednio z prowadzącym zajęcia (kontakt e-mail lub telefoniczny podany na dole tabelki).

Możliwe są także zajęcia indywidualne – kontaktuj się wówczas już bezpośrednio z konkretnym instruktorem!!!

Cennik 2023

 • Ceny obejmują wstęp na ściankę.
 • Obowiązuje płatność z góry za wszystkie zajęcia z danego miesiąca (może to być 5 zajęć, mogą być 4, itp. w zależności od miesiąca), przy czym płatność dokonywana jest na pierwszych zajęciach danego miesiąca:
  • 35 zł za każde spotkanie – członkowie KW Poznań
  • 40 zł za każde spotkanie – pozostali

Odrabianie zajęć

U Remika istnieje możliwość odrabiania zajęć na innych jego zajęciach, ale maksymalnie do miesiąca czasu od dnia przepadających zajęć. Później odrobienie opuszczonych zajęć nie jest już możliwe. Więcej informacji o odrabianiu zajęć z sekcji Remika dostępnych jest w regulaminie uczestnictwa w jego sekcjach (regulamin wysyłany jest indywidualnie po kontakcie z prowadzącym zajęcia).

Grafik sekcji 2023

Poziomy sekcji

 • Sekcja dla początkujących

  Sekcja przeznaczona jest dla osób, które zaczynają się wspinać lub wspinają się krótki czas. Na zajęciach uczymy się podstawowych technik wspinaczkowych (technika frontalna, skręcanie się, praca nóg, itp.).

 • Sekcja dla początkujących +

  Zajęcia na tym poziomie przeznaczone są dla osób, które wspinają się co najmniej kilka miesięcy. Na zajęciach doskonalimy technikę, ćwiczymy siłę i wytrzymałość.

 • Sekcja dla średniozaawansowanych

  Sekcja ta skierowana jest do osób, które wspinają się już jakiś czas i chcą rozwijać swoje umiejętności – doskonalimy technikę, ćwiczymy wytrzymałość i siłę. Istnieje możliwość ułożenia treningu i ćwiczenia według niego.

 • Sekcja dla zaawansowanych

  Sekcja przeznaczona dla osób swobodnie poruszających się po ścianie oraz w skałach, których cele wspinaczkowe sięgają zdecydowanie powyżej stopnia VI.2. Sekcja trwa dwie godziny, w czasie których kształtujemy specyficzne umiejętności oraz eliminujemy słabości. Uczymy się również samodzielnego usystematyzowanego treningu.

Kadra instruktorska

Jagoda Adamczyk – Szkoli od 2010 roku. Instruktorka i trenerka wspinaczki sportowej Polskiego Związku Alpinizmu. Nieustająco uwielbia wspinanie, a najbardziej długie górskie drogi w słońcu i odkrywanie nowych rejonów wspinaczkowych. Na ściance pokaże Tobie, jak zacząć się wspinać i mieć z tego radość. Nie zdziw się, jak okaże się, że najłatwiej przejść jakąś drogę tyłem lub,… do góry nogami 🙂 Miłośniczka technicznego wspinania – sprawi, że będziesz poruszać się cichutko jak kot. Wiosną zabierze Cię w skałki – polskie lub leżące gdzieś na południu Europy.

Kontakt: 501 109 922, jadamczyk@op.pl


Sławek Pela – Od wielu lat sporą część jego życia wypełnia wspinanie. Moc wykuwaną na poznańskich panelach regularnie przekłada na skalne zmagania w rejonach wspinaczkowych Polski, Europy oraz Azji. Potrzebę wysokogórskiej przygody zaspokaja w Tatrach zimową porą, w górach wyższych i najwyższych. To wszystko przeplata barwnymi podróżami o których mógłby opowiadać godzinami. Jeśli odczuwasz potrzebę solidnego treningu pod okiem doświadczonego kolegi to Sławek chętnie pomoże! Kompleksowość to jego podejście do tematu wspinania: technika, moc, gibkość, spokój i opanowanie. Zajmowałeś się jogą i wytężonym treningiem wytrzymałościowym? Dobrze! Zajęcia będą mniej bolesne 🙂

Kontakt: 665 174 624, szpydzio@gmail.com

Szymon Jeżak – Instruktor Wspinaczki Sportowej PZA nr. leg. 468. Od 2019r. członek Grupy Młodzieżowej PZA. Wspinam się od kiedy pamiętam, zarówno w naturze jak i w sztucznych formacjach, w skałach, ale i w górach wysokich. Fizycznie boulderowiec, ale o sercu wspinacza wielkościanowego. Najczęściej można spotkać mnie szwędającego się po Sokolikach, gdzie czuję się jak w domu. Odwiedzam regularnie sektory wspinaczkowe w państwach europejskich. Ważny jest dla mnie rozwój własnych możliwości i umiejętności, ale też zwiększanie bezpieczeństwa w aktywności wspinaczkowej oraz przekazywanie tej wiedzy dalej. Na co dzień prowadzę zajęcia na jednej z Poznańskich ścianek oraz doradzam przy doborze szpeju w sklepie górskim.

Kontakt: 730 125 866, szymonjezakk@wp.pl

Remik Rajewski – najbardziej lubi wspinanie techniczne oraz w terenie górskim. Wszak, jak sam mówi, nie ma nic przyjemniejszego we wspinaczce niż balet w skale, ta szlachetna sekwencja ruchów dająca nieskończone pokłady radości. Ma za sobą wspinaczkę w Tatrach, Alpach, górach Ameryki Południowej i Azji. Oczywiście, obowiązkowo w warunkach letnich jak i zimowych! Niejednokrotnie służy także jako routesetter – czego doświadczają bardzo często uczestnicy zawodów wspinaczkowych na jego drogach z „problemami”. Prowadzi także zajęcia wspinaczkowe na ściankach jak i w skałkach, gdzie przekazuje swoje umiejętności kolejnym osobom, czasami okraszone ciekawymi opowieściami z jego wspinaczek 🙂 W jego filozofii wspinaczki „siła woli i potęga umysłu zajmuje znacznie wyższe miejsce niż pospolita magnezja” (którą nazywa wprost opium dla mas). Bardzo często można na próżno szukać tego nieszlachetnego proszku na jego rękach 🙂 Na jego sekcjach maksymalna liczba osób to 6, bo inaczej ciężko mówić o wystarczającym czasie poświęcanym każdej osobie.

Kontakt: 579 013 408, remigiusz.kw@gmail.com

PH Paulina Dudek – Instruktor rekreacji ruchowej o specjalizacji wspinaczka. Na co dzień studiuje geologię, a od czterech lat trenuje młodych wspinaczy. W wolnych chwilach wspina się na panelu bądź w skałach oraz praktykuje jogę. Dzięki rodzicom od dziecka każde wakacje spędza w Tatrach, z każdym rokiem powiększając swoje doświadczenie górskie i wspinaczkowe oraz, od niedawna, narciarskie. Więc góry ma we krwi 🙂 Swoim uzależnieniem do wspinania uwielbia zarażać najmłodszych 😉 Pasja, którą rozwijamy od dzieciństwa, może stać się przygodą na całe życie. Paulina zawsze powtarza swoim podopiecznym, że nie ma rzeczy nie możliwych – wystarczy uwierzyć w siebie i… się wspinać najlepiej jak tylko umiemy!

Kontakt: 531 140 129, paulinahudowicz@gmail.com

KamilKamil Baczyński – Wspina się od 2008 r., a od 2018 r. jest Instruktorem Polskiej Akademii Sportu o spec. wspinaczka sportowa. Najbardziej lubi wspinaczkę z liną i wspinanie wielowyciągowe. Jego ulubione rejony to południe Hiszpanii, włoskie Arco, Frankenjura, a także nasze kochane Rudawy, do których ma osobisty sentyment 😉 Dużą wagę przykłada we wspinaczce do techniki 😉 Latem szkoli w skałach, głównie na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, gdzie organizuje sekcyjne wyjazdy skałkowe.

Kontakt: 784 046 353, caruzela@gmail.com