• SZKOŁA WSPINANIA

    Kursy wspinaczkowe

W naszej szkole wspinania oferujemy kursy zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych. Aby ułatwić Wam wybór przygotowaliśmy krótki opis oferowanych przez nas kursów.

I część kursu na sztucznej ściance przeznaczona jest dla osób początkujących: poznasz tam podstawy wspinania i zobaczysz, na czym to polega. II część to kontynuacja, aby zapisać się na ten kurs trzeba potrafić asekurować na wędkę.

Czterodniowy kurs na drogach ubezpieczonych skierowany jest do osób początkujących, nie trzeba mieć ukończonych kursów na ściance.

Czterodniowy kurs po drogach nieubezpieczonych to kontynuacja poprzedniego. Aby się na niego zapisać trzeba mieć umiejętności z zakresu wspinania po drogach ubezpieczonych.

Pełny kurs skałkowy to połączenie dwóch poprzednich kursów w jeden.

Aby zapisać się na letni kurs tatrzański, należy mieć umiejętność wspinania się zarówno po drogach ubezpieczonych jak i nieubezpieczonych.

Zimowy kurs tatrzański przeznaczony jest dla osób które wspinają się już w górach latem.

Kursy turystyki zimowej nie są kursami stricte wspinaczkowymi i część I tego kursu jest skierowana do osób początkujących. Doświadczenie wspinaczkowe nie jest wymagane, aczkolwiek jest mile widziane.

Nasze pozostałe kursy, jak np. wspinania w piaskowcu są zazwyczaj skierowane do osób wspinających się co najmniej na drogach ubezpieczonych.