• O ściance wspinaczkowej

„Małe jest piękne” powiadają.

Ścianka wspinaczkowa Klubu Wysokogórskiego w Poznaniu to miejsce, gdzie w kameralnej atmosferze każdy odnajdzie wspinaczkową uciechę. Położona w ścisłym centrum, tuż koło dworca kolejowego w urokliwej kamienicy z lat dwudziestych ubiegłego stulecia. Dwa pomieszczenia bulderowi oferują ponad 100 m2 powierzchni wspinaczkowej. Urozmaicone formacje oraz wyposażenie dodatkowe zapewniają mnóstwo radości dla zmysłów wspinacza. Od różnych przewieszeń po system do nauki wspinania w rysach. Od obfitego dachu dla ludzi o mocnych przedramionach po możliwość wspinania drytoolowego.

Od wielu lat prowadzimy sekcje wspinaczkowe, które po ostatnich remontach i uzupełnieniu kadry instruktorskiej cieszą się co raz większym zainteresowaniem.

Poza tym ścianka bulderowa KW Poznań to miejsce spotkań integracyjnych oraz różnych interesujących wydarzeń organizowanych przez klub.

U nas powspinasz się w przyjaznej kameralnej atmosferze gdzie każdy traktowany jest jak członek rodziny. Zawsze możesz liczyć na wsparcie bardziej doświadczonych wspinaczy a także napijesz się gratisowej herbatki.

Sprawdź nasze sekcje!

Śledź wydarzenia, które odbywają się w naszym lokalu klubowym!

Sprawdź godziny otwarcia w kalendarzu bulderowi!

Drytooling na Składowej

Jedyna ścianka w Poznaniu, na której możesz poćwiczyć drytooling!!!
Zapraszamy! O szczegóły pytajcie Sławka Pelę – opiekuna lokalu.

Obecnie wspinać się drytoolowo można już w obu pomieszczeniach bulderowni (pion, przewieszenia 15st, 35st i 45st oraz sufit). Do wspinaczki możemy używać drewnianych czekanów, w tym przypadku korzystamy ze wszystkich chwytów na ścianie. Możemy również używać normalnych dziabek ze stalowymi ostrzami, w tym wypadku:

  • Korzystamy tylko z drewnianych chwytów
  • NIE WOLNO używać dziabek z pętlami nadgarstkowymi, lonżami
  • NIE WOLNO przechodzić, przebywać w okolicy wspinającej się osoby, zasięg dziab bywa zaskakująco duży
  • ZALECAMY używanie kasku

Na wyposażeniu bulderowni znajdują się:

  • dwa drewniane czekany,
  • dwie normalne dziabki (Petzl Quark) – można pożyczyć jedynie za zgodą dyżurnego,
  • dwa łańcuchy tzw. łańcuch Makara

W przygotowaniu kolejne systemy do ćwiczeń oraz chwyty pod dziabki!