Dwunaste Otwarte Spotkanie Okołogórskie
Zapraszamy Was wszystkich na kolejne w 2024 roku wydarzenie z cyklu poznańskich OS-ów – Otwartych Spotkań Okołogórskich Klubu Wysokogórskiego w Poznaniu.
Widzimy się w środę, 24 kwietnia, żeby tuż przed sezonem letnim dowiedzieć się wszystkiego co niezbędne o tatrzańskich podejściach, zejściach, trawersach i wycofach. W topografię obszaru Morskiego Oka wprowadzi nas sam Bogusław Kowalski.
O prelegencie słów kilka…
Boguś wspina się od 1992, a od 1997 nieprzerwanie uczy wspinaczki. Wspinał się między innymi w Tatrach, Dolomitach, Alpach, w Górach Szkocji, w Andach, Patagonii i w Himalajach. Jest współautorem nowych dróg w wielkich ścianach gór Ameryki Południowej, między innymi na dziewiczej, 1000-metrowej ścianie El Monstruo w północnej Patagonii, na południowej ścianie El Sfinge w Andach Peruwiańskich oraz na wschodniej ścianie Torre Sur w masywie Torres del Paine w Patagonii. To ostatnie przejście uznane zostało za najtrudniejsze polskie dokonanie w 2004 roku.
Bogusław jest instruktorem alpinizmu PZA, trenerem II klasy we wspinaczce sportowej i instruktorem wspinaczki wysokogórskiej, a także menedżerem sportowym. Wykładał na kursach instruktorskich dla kadry szkoleniowej PZA, opracowywał programy szkoleniowe, procedury bezpieczeństwa, a także przeprowadzał analizy wypadków wspinaczkowych. Swoje umiejętności szkoleniowe zdobywał m.in. na stażach w Ecole Nationale de Ski et d’Alpinisme w Chamonix we Francji oraz w Scotland’s National Outdoor Training Centre w Glenmore Lodge w Szkocji.
Poza pracą w górach jest specjalistą bezpieczeństwa i higieny pracy, a specjalizuje się w pracach szczególnie niebezpiecznych – oczywiście przede wszystkim w pracy na wysokości. Jest również biegłym sądowym z zakresu wspinaczki oraz BHP wpisanym na listę biegłych sądów okręgowych w Toruniu oraz w Nowym Sączu.
Swoje felietony, analizy wypadków, materiały szkoleniowe publikuje często w prasie górskiej, m.in. w „Taterniku”, magazynie „Góry” czy magazynie „Na Szczycie”.
Miejsce
Spotkanie odbędzie się u Pana Gara (Dom Tramwajarza) przy ul. Słowackiego 19/21 o godzinie 19.00. Możecie też oczywiście śledzić wszystkie informacje na bieżąco w ramach wydarzenia na Facebooku.
Informacje
Masz jakiekolwiek pytania?
A może także chcesz opowiedzieć o swoich przygodach w ramach naszych spotkań?
Dzwoń lub pisz śmiało do Natalii Kity: tel. 602-344-311 lub e-mail kita.natalia@gmail.com.