OSy Miłosz 2024

Jedenaste Otwarte Spotkanie Okołogórskie

Zapraszamy Was wszystkich na kolejne w 2024 roku wydarzenie z cyklu poznańskich OS-ów – Otwartych Spotkań Okołogórskich Klubu Wysokogórskiego w Poznaniu 🏔️🧗‍♂️🧗⛰️
Widzimy się w środę, 3. kwietnia, tuż po Lanym Poniedziałku, dlatego pozostaniemy w zbliżonej tematyce 😉 Czeka nas prelekcja o zjazdach na linach z 10-ciu najwyższych wodospadów świata🪢💦

Korona Wodospadów

Korona Wodospadów to 10 najwyższych wodospadów na świecie 🌍💦 Ich zdobycie to cel, jaki postawili przed sobą chłopaki, dziś tworzący zespół Oshee Slide Chalange. Salto Angel, najwyższy na świecie wodospad spadający z majestatycznych gór Tepui w Wenezueli z wysokości prawie 1000 metrów, zdobyli w 2019 roku🤯 Mimo pandemii, zdecydowali się kontynuować projekt i po przerwie ruszyli na kolejne wodospady. W lutym 2022 zdobyli wodospad Tugeli w RPA, a w czerwca 2022 roku jako pierwszy zespól na świecie pokonali dziewiczy wodospad Skorga. Zjazd na linach z wysokości 864 metrów trwał ponad 12 godzin i zakończył się sukcesem🪢👏 A w czerwcu zeszłego roku podjęli próbę zjazdu z wodospadu Yumbilla. Nasz prelegent zabierze Was więc do Wenezueli, RPA, Norwegii oraz do Peru🗺️ Opowie także o tym, czym jest kanioning, jak najlepiej zacząć przygodę z tym sportem oraz gdzie w Europie są najlepsze warunki do jego uprawiania.

O prelegencie słów kilka…

Miłosz Foczek to człowiek do zadań specjalnych, doświadczony taternik jaskiniowy, instruktor GOPR oraz PZA. W wolnym czasie, kiedy akurat nie przebywa na jakiejś wyprawie na końcu świata, Miłosz organizuje kursy turystyki zimowej w Tatrach oraz letnie wyjazdy szkoleniowe na kaniony w Alpy Julijskie pod logiem Mountain Maniac.

Miejsce

Spotkanie odbędzie się u Pana Gara (Dom Tramwajarza) przy ul. Słowackiego 19/21 o godzinie 19.00. Możecie też oczywiście śledzić wszystkie informacje na bieżąco w ramach wydarzenia na Facebooku.

Informacje

Masz jakiekolwiek pytania?

A może także chcesz opowiedzieć o swoich przygodach w ramach naszych spotkań?

Dzwoń lub pisz śmiało do Natalii Kity: tel. 602-344-311 lub e-mail kita.natalia@gmail.com.