OSy Bartek

Dziesiąte Otwarte Spotkanie Okołogórskie

Zapraszamy Was wszystkich na trzecie w tym roku wydarzenie z cyklu poznańskich OS-ów – Otwartych Spotkań Okołogórskich Klubu Wysokogórskiego w Poznaniu. Tym razem dość nietypowo, będzie to bowiem wernisaż wystawy fotografii W Tatrach autorstwa zaprzyjaźnionego fotografa (i wspinacza) Bartka Murackiego.

Oto kilka słów od niego:
„Wystawa W Tatrach to opowieść o niespiesznym poznawaniu najwyższych polskich gór, a na ich tle – siebie samego. W zimie 2021 roku przyjechałem na tydzień do Zakopanego i – zanim zdążyłem się zorientować – zamieszkałem na kilkanaście miesięcy w starej drewnianej chałupie pod Giewontem.
Cykl W Tatrach dojrzewał we własnym tempie. Nie planuję wyjść w góry na tygodnie wprzód. Rzadko śledzę godziny wschodów i zachodów słońca. Unikam pocztówkowych pejzaży, bardziej interesuję się tym, co dzieje się poza kadrem i w cieniu. Zapisuję wrażenia z wędrówek i wspinaczek – czyli to, co się zdarzyło i to co tylko mogłoby się wydarzyć.
Idę za światłem, zmieniającymi się porami roku i za wyobraźnią zbieram je i zapisuję w funkcji gór. Raz będzie to ciemność i cisza, kiedy indziej – huk wodospadu.
Jeśli mam możliwość, zabieram ze sobą w góry aparat fotograficzny. Patrzę i fotografuję z uważnością, tak jak gdybym stawiał stopę na kruchym skalnym stopniu.”

O prelegencie słów kilka…

Bartek to fotograf specjalizujący się w reportażu. Przez ostatnie kilkanaście lat fotografował koncerty i wydarzenia kulturalne. Wieloletni oficjalny fotograf Przystanku Woodstock (Pol’and’Rock Festival). Miłośnik gór, wspinaczki i Jamajki. Członek warszawskiego Uniwersyteckiego Klubu Alpinistycznego.

Miejsce

Spotkanie odbędzie się u Pana Gara (Dom Tramwajarza) przy ul. Słowackiego 19/21 o godzinie 19.00. Możecie też oczywiście śledzić wszystkie informacje na bieżąco w ramach wydarzenia na Facebooku.

Informacje

Masz jakiekolwiek pytania?

A może także chcesz opowiedzieć o swoich przygodach w ramach naszych spotkań?

Dzwoń lub pisz śmiało do Natalii Kity: tel. 602-344-311 lub e-mail kita.natalia@gmail.com.