wspinanie wielowyciągowe na Sokolicy

Wyjazd klubowy do Doliny Będkowskiej

Zapraszamy na wyjazd klubowy do Doliny Będkowskiej (Jura Południowa), z biwakiem pod najwyższą jurajską ścianą – Sokolicą na wspinanie wielowyciągowe! Jej szczyt wznosi się ponad sto metrów nad dnem doliny, a ściany osiągają niemal 100 metrów. Będzie to doskonała okazja by dopracować sztukę wspinania wielowyciągowej i poczuć klimat prawdziwie górskiej przygody w zapierających dech w piersiach okolicznościach przyrody. Bardziej doświadczeni klubowicze będą służyć wszelką radą i pomocą mniej zaprawionym w bojach wspinaczom. W pobliżu znajduje się również kilka mniejszych skałek, w tym popularna Dupa Słonia.

Dla kogo?

Dla wspinaczy chcących doszlifować lub powtórzyć sobie wspinanie na drogach wielowyciągowych, przede wszystkim dla osób po kursach.

Jest to wyjazd koleżeński, który nie jest szkoleniem. Koleżanki i koledzy na miejscu będą służyć wsparciem w przypomnieniu sobie technicznych niuansów oraz w doborze dróg, ale podczas wspinania nie będę patrzyć Wam na ręce.

Plan warsztatów:

– czwartek 10.06: popołudniowo-wieczorne wyjazdy (transport własny – uruchomimy bank podróży na wydarzeniu facebookowym); droga zajmuje ok. 5h

– piątek 11.06: wspólne śniadanie, krótka powtórka niezbędnych technik linowych, pomoc w doborze dróg, WSPINANIE 😊 + wieczorem wymiana wrażeń przy ognisku

– sobota, 12.06: jak wyżej + wieczorem okołowspinaczkowe zabawy integracyjne i spotkanie z ciekawym człowiekiem

– niedziela 13.06, wspólne śniadanie, poranno-wczesnopopołudniowa sesja wspinaczkowa, wyjazdy do domu (oczywiście można zostać dłużej 😉)

Nocleg na wyposażonym w pełną infrastrukturę sanitarną polu namiotowym schroniska Brandysówka  lub w schronisku – rezerwacja we własnym zakresie! Możliwość skorzystania z oferty gastronomicznej.

Zabieramy: własny sprzęt biwakowy, własny szpej, zapasy spożywcze (najbliższy sklep – 5km)

Możliwość wypożyczenia sprzętu klubowego po wcześniejszym ustaleniu.

Wyjazd dla Klubowiczów bez dodatkowych opłat (tylko nocleg), dla Sympatyków opłata 50pln na rzecz Naszych Skał.

Polski Związek Alpinizmu
ul.  Mokotowska 24
00-561 Warszawa  Santander Bank Polska S.A.: 40 1500 1126 1211 2009 3922 0000

z dopiskiem: „darowizna na cele statutowe – Nasze Skały”

Ubezpieczenie NNW we własnym zakresie.

Osoby kontaktowe: Natalia Kita 602 344 311, Piotrek Kudelski 608 376 267

Wydarzenie na FB